Вервиця солідарності

08.03.2012


3 березня 2012 р. Б. в Архикатедральному Соборі міста Тернополя було проведено вервицю солідарності молоді. У молитві взяли участь християнські молодіжні організації, студенти, зокрема іноземці, а також всі бажаючі. Пряму трансляцію дійства здійснював телеканал TV-4.

Вірні молились у наміренні за особливі потреби спільноти «Віра і світло», духовенства та монаших згромаджень, інтелігенції, студентів, підприємців. Особливістю цьогорічного проведення вервиці було те, що студенти – іноземці, які навчаються у ВУЗах Тернополя, промовляли десяток на англійській мові.

Крім того, звучали чарівні голоси тріо "Глорія" та молодіжного хорового ансамблю «Покликання», що поглиблювали духовні роздуми. Також зачитувались розважання про Страсті Христові, які набули особливої актуальності в часі Великого Посту. Ще присутні мали змогу приступити до копії Туринської плащаниці, отримавши при цьому все можливі ласки від Бога.

Атмосфера під час проведення спільної вервиці сприяла призадумі над станом власної душі, Христових муках, Його пережиття нашого відкуплення та цілковите прийняття волі Небесного Отця. Звучали слова із розважань про те, що Ісус простив людині всякий гріх, огорнув Своєю любов’ю та врешті віддав Своє життя за нас.

Пригадуються слова із Святого Письма:
«Я прийшов, щоб мали життя, і мали його вповні. Я – добрий пастир. Добрий пастир життя своє дає за овець… Я – добрий пастир і знаю моїх, і мої мене знають. Отець мій знає мене, і я знаю Отця; я життя моє кладу за мої вівці».(Єв. від Ів. 10;10-15)
Після закінчення вервиці о. Орест Павліський, голова Молодіжної Комісії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії висловим всім присутнім велику подяку. Зокрема, вона стосувалась молоді, яка на противагу усім викликам сучасної доби, веде християнський спосіб життя, зберігає єдність із Богом. Нехай світло Божої любові завжди палає в наших серцях, як ті свічечки, котрі прикрашали зернятка декоративної вервиці у Соборі…
Христина ЮРЧАК, «Обнова-Тернопіль»