"Христос - наша Пасха". Зустріч друга

14.03.2012


«А він до них промовив:
"Не жахайтеся!
Ви шукаєте Ісуса Назарянина,
розп’ятого. Він воскрес, його
нема тут. Ось місце, де його
були поклали" »(Єв. від Мр. 16;6)

6. 03. 2012р. Б. відбулася друга зустріч членів тернопільського ТУСК «Обнова» зі своїм духівником о. д-ром Іваном Січкариком для обговорення Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха».

У вступному слові отець наголосив на важливості нещодавної події – приїзду Блаженнішого Святослава (Шевчука) до молоді м. Тернополя, адже добрий духовний провід слугує заохотою до праведного життя.

Згодом торкнулись теми Божого спасіння людства та сотеріології (науки, що вивчає спасіння людства). Мова йшла про те, що у християнській вірі немає поняття фаталізму. Господь із доброї волі подарував усім нам спасительну ласку, але людина також творить свою долю і повинна активно долучатися до боротьби за Царство небесне.

Апостол Петро каже, що людина уже є спасенною, але все-таки потребує Божої благодаті та супроводу. Те, що Ісус зіслав Святого Духа для кращого розуміння Його слів та діл, є ще одним великим свідченням любові до людей.

Крім цього, ми спільно розглянули першу частину вступу до Катехизму, де йдеться про те, що віра християнина має «наріжний камінь», яким є Ісус. Наш Спаситель підтверджував Свої слова ділами. Якщо Його ігнорувати та відкидати, всі надії і сподівання будуть марними.

Ще акцентувалась увага на Воскресінні Ісуса Христа, адже Господь зробив це заради кожного із нас. У цьому полягає глибокий зміст прощення – Бог відпустив усі гріхи і повернув людину до життя. Саме тому ми не можемо не прощати наших близьких. На противагу потрібно подати помічну руку. Це є завданням кожного християнина і проявом братерської любові.

Під час семінару зачитувались і розглядались уривки із Святого Письма, зокрема епізод про те, що Іван прийшов раніше до гробу Господнього, але почекав, щоб Петро ввійшов першим. Це були зачатки ранньої церковної структури.

Ця зустріч, як і попередня, була дуже плідною для кожного. Потрібно плекати свою віру, щоб по справжньому пізнати Христа. Катехизація є одним із кроків до цієї мети. Ісус простив нас і хоче розділити з нами Царство Небесне. Нашою відповіддю на це повинна стати любов до Нього і ближніх.
Христина ЮРЧАК, Обнова-Тернопіль