Обновімося у Язлівці!

14.03.2012

Великий піст – чудова нагода для поглибленої молитви та роздумів над Святим Письмом, для самопізнання та загартовування духу. Як ніколи тягнеться душа до тихого, по-домашньому затишного місця, відірваного від світського гамору та буденних проблем.

Доброю традицією для Товариства українських студентів-католиків „Обнова” м.Чернівців є великопосні реколекції у вже такому рідному с.Язлівець, Тернопільської області. Цього року нашим реколектантом був викладач Ів.Франківської Духовної Академії УГКЦ – отець Юрій Друляк, який підготував цикл наук на тему: «Відношення людини і Бога». Оскільки отець Юрій є бібліїстом, усі його розважання були невіддільні від Святого Письма. Кожен з нас відкрив багато нового, адже було розставлено нові акценти над давно відомими речами, відтак тепер кожен обновлянин, читаючи притчу про блудного сина, буде думати в першу чергу про всепрощаючого небесного Батька, до якого завжди прибігаємо у власних немочах та упадках. Отець пояснив зв’язок людини з Господом, починаючи від Адама і Єви, цілу лекцію присвятив первородному гріху.

як українських, так і зі світовим ім’ям.
Святе Письмо розбирали детально, беручи до уваги історичне підґрунтя і традиції іудеїв та сусідніх народів (хеттитів, самарян) для кращого розуміння тогочасних реалій та проектування цього на сьогодення. Досконало розглянули особу царя Давида, який, за словами отця Юрія, був великим у грісі, але й великим у каятті. Далі перейшли до Нового заповіту, зокрема у притчах отець давав відповіді на запитання, що найбільше нас хвилювали, адже притча – найлегший спосіб у доступній формі – буденної, звичної кожному історії – пояснити істину.

Крім лекцій щовечора проводився круглий стіл, де обговорювали найбільш інтригуючі для молоді теми, задавали отцям питання і обмінювались думками.

Усі науки слухали, затамувавши подих, оскільки отець часто наводив приклади з власного життя, цитував своїх улюблених поетів та письменників,
Кожен Божий день починався Літургією, також ми мали інші молитовні практики впродовж дня, які закінчувалися хресною дорогою або вечірньою. Пунктиром пробігла через усі реколекції улюблена гра обновлян – "Таємний друг", впродовж якої вчимося бути справжніми, безкорисливими друзями та краще пізнати один одного.

Повернувшись з великопосних реколекцій, впевнена, що дні ранньої весни з 8 по 11 березня надовго заселять у наші душі повноту Божої любові, і двадцять сім молодих сердець, переповнені миром та радістю будуть мало не рахувати дні «до наступного Язлівця».
Юлія БОРОВА, Обнова-Чернівці