Нічні чування

05.04.2012


«Тоді сказав їм: „Смуток у мене на душі – аж до смерти! Зостаньтеся тут і чувайте зо мною.”»
Мт 26:38
З благословення вікарія буковинського о. Валерія Сиротюка та ініціативи Товариства українських студентів-католиків „Обнова” 5 квітня 2012 року в чернівецькому Соборі Успення Пресвятої Богородиці відбулися нічні чування на тему: „Таланти, покликання, воля Божа”.

О 18:00 почали вже традиційну хресну дорогу для молоді з розважаннями про наші щоденні хрести, яких боїмось, від яких втікаємо, на які нарікаємо, хоча вони теж – дар від Бога. Як казала мати Тереза з Калькутти: „Хрест важкий для того, хто його тягне, а не пригортає до серця”. Далі була Служба Божа, щоб кожен, хто допустився тайни покаяння, міг прийняти святе причастя.

А потім почали чувати. Молилися, співали страсних пісень, розважали над притчами та життєвими історіями реальних людей, яких варто ставити в приклад, адже вони досконало розвинули талант правдиво жити в Господі, талант любові до людей, талант мужності у боротьбі зі своїми немочами, талант цінувати відведений Богом час. Ми прагнули зрозуміти, чому комусь дається один єдиний талант, іншого ж називають талановитим у всьому, як прийняти волю Божу і йти вірною дорогою, щоб розвивати талант і самовдосконалюватись, а не закопати його і потім жаліти за втраченим.
Цікавою була наука духівника „Обнови” – отця Дмитра Винника, разом з ним розібрали та по-новому поглянули на добре знану біблійну притчу про таланти.

Чи не найемоційнішою частиною нічних чувань стала молитва на вервиці, яку власноруч виклали всі присутні, по черзі кладучи свічки – зернятка і промовляючи „Богородице Діво” за свою потребу. Тільки тепер помітили, що з близько сімдесяти присутніх залишилась лише половина.

Завершили чування частуванням та переглядом фільму „Скафандр і метелик”, знятого по автобіографічній одноіменній книзі Жана – Домініка Бобі – редактора журналу „Elle France”, яку він „продиктував” єдиним непаралізованим після інсульту оком.
Олександра ХУХЛІНА, Обнова-Чернівці