ДІТИ МАЛЮЮТЬ ПИСАНКУ

12.04.2012


11 – 12 квітня 2012 року чернівецьке „Товариство українських студентів-католиків „Обнова” провело щорічну, починаючи з 2006 року, благодійну акцію „Діти малюють писанку” в притулку для неповнолітніх та Комунальній обласній загальноосвітній школі - інтернаті „Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей” (м.Чернівці).

Метою акції було привити дітям любов до писанки, розповісти про давній звичай писанкарства в слов’янських країнах, зокрема на Україні, ознайомити з традиційними буковинськими орнаментами і символами розпису, а також дати можливість їм самим спробували розмалювати великодні писанки.

Спочатку обновляни розповідали дітям із сиротинців про Великдень, про українські традиції напередодні Пасхи, про писанкарство та писанку, демонструючи ілюстрації та макети. Намагалися показати їм багатогранність і символічність ремесла, яке тепер є видом мистецтва. Далі провели власне сам майстер-клас, адже тільки зроблене своїми руками може запам’ятатися та припасти до душі. Матеріали для майстер-класу надало Управління у справах сім’ї, молоді та спорту чернівецької облдержадміністрації.

Хочемо відзначити величезне захоплення та радість, з якою малеча розписувала яйця найрізноманітнішими орнаментами та барвами, а найменші (у Притулку) навчились робити крапанки. Багато діток вже брало участь у подібних акціях: з обновлянами торік або зі своїми вчителями, і почувались справжніми майстрами у роботі, даючи поради своїм друзям, дехто ж довго вагався перш, ніж почати, адже не всі вміють малювати. Але в писанкарстві це і не потрібно – найголовніше відкрити своє серце і дати йому творити. Наприкінець усі учасники отримали солодкі подарунки та іконки Божої Матері Чернівецької, надані „Карітасом Буковини”.

Бажаємо і дітям, і собі за буковинським звичаєм: „на рік діждати” Світлого Господнього Воскресіння, рости духовно і творчо, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення та любові, який витає нині над всіма нами, супроводжував і надихав впродовж життя.
Олександра ХУХЛІНА, Обнова-Чернівці